Choď na obsah Choď na menu
 


Komplexná príprava na pôrod a dojčenie

16. 6. 2011

Pre každú tehuľku je veľmi dôležité dostať tie správne informácie. Hlavne v dnešnej uponáhľanej dobe, kedy už nežijeme viaceré generácie v jednom dome. Mne sa stalo to, že keď som otehotnela, zrazu som zistila, že nemám takmer žiadne informácie a všetko v súvislosti s výchovou dieťaťa a prípravou na jeho príchod mi pripadá ako nesplniteľná úloha. Brala som to ako dôsledok doby, žiadne spolužitie viacerých generácií, žiadne rady od rodičov, takmer... Potom som stretla kamarátku, ktorá mala malého synčeka a tá mi poradila kurzy pre mamičky "čakateľky" v Trnavskom materskom centre. To prišlo ako dar z jasného neba.

Našla som si kontakt, zavolala a pobrala sa s mojím pokladom v brušku na prvé sedenie. Bola som nesmierne rada, že môžem byť súčasťou skupinky žien s rovnakým "problémom" a rozprávať sa o príprave na materstvo a dojčenie. Pravdupovediac asi každej z nás dá oveľa viac výmena skúseností slovom, ako keby sme čítali množstvo literatúry.

Kurz má 8 sedení a prešli sme na ňom celé tehotenstvo, možné komplikácie a ich riešenie, ako aj prípravu na pôrod s našimi polovičkami. Súčasťou kurzu sú aj 4 prednášky o dojčení, ktoré vedú certifikované laktačné poradkyne.

Z mojej osobnej skúsenosti by som tento kurz odporučila každej mamičke "čakateľke". Ale množstvo účastníkov je obmedzené, preto sa treba prihlásiť dostatočne skoro. Nastávajúca mamička musí mať už minimálne ukončený 1. trimester.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Kurz pre tehotné

Petra Svrčková,18. 8. 2016 15:41

Dobrý deň,
rada by som sa opýtala, kde a kedy sa koná nejaký kurz pre tehotné - príprava na pôrod, dojčenie....
Ďakujem